Czyszczenie auta

Wydawać by się mogło, że czyszczenie auta to banalna, niewymagająca specjalistycznej wiedzy czynność. Okazuje się, że pozory mylą. Podczas mycia auta i prób konserwacji lakieru powstaje bowiem bardzo wiele uszkodzeń lakieru. Dlatego też warto poznać odpowiedź na pytanie – jak skutecznie i bezpiecznie czyścić auto? (https://sklep.motogo.pl/autoglym-m49)

Przygotowania do czyszczenia auta – niezbędne akcesoria szampon samochodowy

Mycie karoserii nie powinno odbywać się bez szamponu – kosmetyku wręcz podstawowego. Właściwością szamponu, którą powinniśmy zawsze znać jest jego pH. Tylko neutralne pH będzie bezpieczne dla wosku, który z kolei będzie zabezpieczał lakier. Znani, renomowani producenci nie „wypuszczają na rynek” złej jakości produktów, dlatego podczas zakupu szamponu warto zwrócić uwagę na cenę, a podczas użytkowania – na wydajność. Producentami, którym można zaufać są m.in.: Autoglym, Poorboy’s czy Menzerna.

Rękawica i gąbka do mycia

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że gąbka jest również niezbędnym elementem do mycia auta. Dobrej jakości gąbka wykonana będzie z miękkiej mikrofibry, który to materiał jest bardzo skuteczny w zmywaniu brudu. Co więcej, mikrofibra jest całkowicie bezpieczna dla lakieru. Najbardziej praktyczne gąbki są sprzedawane w formie rękawic. Dzięki takiej formie łatwiej jest dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Oprócz gąbki-rękawicy pzydatne mogą okazać się ściereczki z mikrofibry, dzięki którym będziemy mogli wypolerować nasze auto do sucha, dzięki czemu na karoserii nie będzie żadnych plam i smug. Glinka i preparat do usuwania smoły Chcąc umyć mocno zabrudzone auto, warto zakupić środek do usuwania smoły, a także glinkę, która umożliwi wyczyszczenie z powierzchni lakieru nawet najbardziej uciążliwego brudu.

Mycie kół

Mycie i konserwacja kół, a mycie karoserii to dwie różne kwestie. Dlatego też do mycia kół należy kupić odpowiednie kosmetyki. Dziś można kupić środki w atomizerach, dzięki którym łatwo i niemalże bezdotykowo można pozbyć się brudu z kół. Konserwacja samochodu Dbanie o samochód nie ogranicza się jedynie do mycia. Nie można zapomnieć o woskowaniu, dzięki któremu można zabezpieczyć lakier przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Chcąc kupić wosk, warto zwrócić uwagę na jego twardość. W sklepach dostępne są zarówno twarde jak i miękkie woski. Te drugie są łatwiejsze w nakładaniu. Co więcej, dzięki miękkim woskom możemy uzyskać lepszą głębię koloru lakieru niż w przypadku twardych. Woski miękkie powinny być używane przede wszystkim w okresie letnim.

Wosk samochodowy

Woski miękkie to łatwość nakładania. Woski twarde – większa wytrzymałość. Do nakładania twardych wosków wykorzystuje się specjalne pady. Warto dodać, że woski twarde powinno nakładać się przed okresem zimowym, by lepiej zabezpieczały lakier.

Sprawdź część drugą artykułu -> https://akcjastart.pl/akcesoria-do-mycia-samochodow/mijy/jak-i-czym-myc-samochod-przeglad-akcesoriow-cz-ii.html