Mycie auta - etapy

Pierwszy etap mycia auta to płukanie – w ten sposób pozbywamy się kurzu i luźno przylegającego brudu. Najskuteczniejsze płukanie to to przy użyciu myjki ciśnieniowej. Jeśli nie mamy do niej dostępu – nic straconego. Wystarczy, że skorzystamy ze zwykłego węża ogrodowego. (https://sklep.motogo.pl/autoglym-m49)

Kolejnym krokiem w myciu samochodu będzie rozcieńczenie szamponu w wiadrze z ciepłą wodą. Jeśli chodzi o proporcje, to warto skorzystać z zaleceń producenta (informacja dostępna na etykiecie butelki szamponu). Dodatkowo, warto jest przygotować sobie drugie wiaderko z wodą, by móc płukać brudną gąbkę i jednocześnie myć auto ciągle w czystym roztworze szamponu i wody.

Czyszczenie lakieru samochodowego

Czyszczenie lakieru powinno się odbywać przy wykorzystaniu kolistych ruchów, dzięki czemu brud będzie lepiej zbierał się z powierzchni. Podczas czyszczenia ważna jest dokładność – woskowanie auta musi odbywać się na czystym lakierze. Kiedy umyjemy już samochód szamponem i spłuczemy go, powinniśmy przyjrzeć się okolicom progów i błotników, gdyż tam brud zalega najmocniej. Aby móc skutecznie doczyścić te miejsca warto zastosować preparat do usuwania smoły lub glinkę.

Zastosowanie środka do usuwania smoły nie jest żadną sztuką – wystarczy spryskać brudną powierzchnię, odczekać kilka minut i spłukać płyn. W przypadku glinki potrzeba więcej czasu i nieco więcej umiejętności. Przed zastosowaniem glinki należy ją ugnieść, jak plastelinę, a czyszczoną powierzchnię spryskać szamponem lub samą wodą.

Dokładnie umyty samochód wymaga… osuszenia.

Tę czynność najlepiej wykonywać przy użyciu ściereczek z mikrofibry. Pozwoli to uniknąć powstawania smug na lakierze. Woskowanie samochodu Ostatnim krokiem czyszczenia i pielęgnacji samochodu jest zabezpieczenie lakieru przy użyciu wosku. Aplikacja powinna przebiegać następująco – na suchy, dobrze oczyszczony lakier nakładamy cienką warstwę wosku i wcieramy ją ściereczką z mikrofibry lub padem (wszystko zależy od stopnia twardości wosku). Po kilku chwilach ponownie polerujemy daną powierzchnię przy pomocy ściereczki z mikrofibry. Ważne jest, by woskować auto w zacienionym miejscu.,

Sprawdź część pierwszą artykułu -> https://akcjastart.pl/akcesoria-do-mycia-samochodow/uwjy/jak-i-czym-myc-samochod-przeglad-akcesoriow-cz-i.html