4.Płyn do mycia felg

Używaj tylko i wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem Wielu właścicieli samochodów sięga po płyn do mycia felg, aby usunąć zabrudzenia z żywicy obecne na lakierze bądź innego rodzaju zabrudzenia, których usunięcie jest naprawdę bardzo trudne. Jest to jednak zabieg naprawdę ryzykowny. Tego rodzaju środki mogą wprawdzie pomóc łatwo usunąć zabrudzenia, ale jednocześnie przyspieszą korozję oraz zniszczą bardzo delikatną strukturę powierzchni lakierniczej.

Aby takiego ryzyka nie było, wskazane jest sięganie po produkty, które przeznaczone są do usuwania takich trudnych zabrudzeń. Godny polecenia jest między innymi Iron oraz Wheel Protector od firmy Autoglym. (https://sklep.motogo.pl/autoglym-m49)

5.Używaj wody rozsądnie

Kwestie ekologiczne są oczywiście ważne, ale to nie o nie w tym miejscu chodzi. W grę wchodzą szkody, jakie mogą powstać wówczas, gdy będziemy strumieniem wody operować niewłaściwie. Woda pod zbyt dużym ciśnieniem może uszkodzić warstwę lakieru oraz elementy karoserii. Może również znaleźć się tam, gdzie nie powinno jej być. Chodzi na przykład o klosze od reflektorów. Jednocześnie nie można zapominać o trzymaniu lancy we właściwej odległości od powierzchni, która jest myta.

Trzeba również zadbać o to, aby woda nie trafiła w te miejsca, w których może wyrządzić naprawdę duże szkody. Pielęgnacja skórzanej tapicerki

6.Unikaj tzw. „mokrych” chusteczek do wycierania skórzanej tapicerki

Wielu właścicieli samochodów sięga po nawilżane chusteczki – dokładnie takie same, jak te, których używamy do czyszczenia mebli bądź pielęgnacji skóry dziecka. Okazuje się jednak, że nie jest to zbyt dobry wybór. Składniki, których użyto do nasączenia chusteczki mogą sprawić, że na powierzchni skóry pojawią się odbarwienia. Mogą również spowodować pękanie skóry na skutek jej wysychania. W przypadku niezbyt dużych zabrudzeń najlepiej sięgnąć po miękką szmatkę, która została zwilżona czystą wodą. Nie zawsze jednak można sięgnąć po wodę.

Dlatego warto zadbać o to, aby w samochodzie znajdowały się specjalne chusteczki, które zostały wyprodukowane właśnie z myślą o pielęgnacji skórzanej tapicerki. Jeśli plamy są wyjątkowo uciążliwe, należy sięgnąć po profesjonalne środki. Są one bezpieczne, a jednocześnie gwarantują naprawdę dobre rezultaty. Pielęgnacja skóry samochodowej

7.Zachowaj umiar, dbając o skórę

W sprzedaży znaleźć można obecnie całe mnóstwo środków, które przeznaczone są do pielęgnacji tapicerki wykonanej ze skóry. Warto po nie sięgać. Dzięki nim tapicerka wykonana ze skóry na długo zachowa swój doskonały wygląd.