Chemia samochodowa

Zadbane auto jest w rzeczywistości naszą wizytówką. Nie będzie trzeba wydawać fortuny na zaawansowane prace w myjni samochodowej, ponieważ przyborniki umożliwiające dbanie o auto można mieć we własnym garażu i sami będziemy o nie dbali.

Kosmetyki samochodowe - rodzaje

Obecnie kosmetyki samochodowe to już nie tylko szampon czy środki do tapicerki. Niezależnie od tego czy przeprowadzamy generalne sprzątanie czy regularnie będziemy czyścić auto warto dbać o dobry preparat.

Profesjonalna pielęgnacja samochodowa z zewnątrz

Jednym z podstawowych zabiegów jest mycie samochodu, co pewnie każdy z nas robi. Pozwala to usuwać zabrudzenia oraz zanieczyszczenia z drogi oraz te pochodzenia organicznego. Dobrej jakości szampon radzi sobie skutecznie z każdym brudem, niektóre preparaty mają taki środek, który będzie chronił przed odbarwieniami lakieru. Dzięki temu lakier ma wyjątkowy połysk. Jeśli na powierzchni są miejsce trudne do czyszczenia można użyć preparatów nieco mocniejszych.

Wosk do auta

Poprawę wyglądu, konserwację czy ochronę będzie można sobie zapewnić poprzez woskowanie samochodu. Dzięki niemu ponowne mycie będzie łatwiejsze. taki zabieg warto wykonać raz na dwa miesiące, jeśli stale użytkujemy samochód. Preparatów do woskowania nie brakuje. Dzięki nim będzie można poprawić wygląd lakieru, usunąć drobne rysy i pogłębić kolor. Jeśli uszkodzenia są głębsze dobrze będzie zastosować kredki wypełniające. Elementy z tworzywa należy myć preparatem do plastików. Są specjalne preparaty stosowane jako czernidła do opon a także elementy umożliwiające dbanie o felgi i ich doskonałą czystość.

Kosmetyki samochodowe

Czyścimy wnętrze auta

Również wnętrze auta musi być bardzo dobrze zadbane. Można starać się o to przez używanie różnych kosmetyków. wszystkie elementy kokpitu, deskę rozdzielczą i plastiki powinno się czyścić przy użyciu specjalnych pianek albo płynów. Gdy chodzi o doskonały połysk warto stosować dobre preparaty, które również ochronią przed ponownym osiadaniem kurzu. Jeśli w samochodzie tapicerka będzie materiałowa należy ją prać dobrymi szamponami. Na plamy i zanieczyszczenia stosujemy aerozole. Obok kosmetyków warto mieć także akcesoria, które umożliwią nam korzystanie z tych kosmetyków.