Pojazdy Subaru zasłużyły sobie na utrzymanie wśród kierowców poszukujących przygód. Wyjątkowy styl pomaga im wyróżniać się na drodze, ale czy Subaru to dobre samochody? Czy samochody te są w stanie utrzymać swoją wartość i zapewnić niezawodną jazdę?

Samochody Subaru uzyskują przeciętne oceny niezawodności. Wierni entuzjaści przysięgają tej marce ze względu na jej wyjątkowe standardy bezpieczeństwa i zdolność do utrzymania wartości. Z drugiej strony, samochody Subaru mogą być na wyższym końcu spektrum cenowego w porównaniu z konkurencją.

W tym bezstronnym przewodniku omawiamy rzeczy, które Subaru robi dobrze i kilka rzeczy, które można by poprawić. Przyglądamy się również najlepszym i najgorszym modelom produkowanym przez tego producenta samochodów.

Spis treści show Czy Subaru to dobre samochody? 1. Bezpieczeństwo 2. Silnik 3. Rdza i nadwozie 4. Wyposażenie i technologia 5. Osiągi 6. Przystępność cenowa 7. Koszt posiadania 8. Koszty napraw i konserwacji Czy Subaru są niezawodne? Historia Subaru Jakie są najczęstsze problemy z Subaru? 1. Nadmierne zużycie oleju 2. Wadliwe uszczelki głowicy 3. Wadliwe systemy informacyjno-rozrywkowe Najbardziej niezawodne modele Subaru 2021 Subaru Crosstrek 2020 Subaru Forester 2019 Subaru Outback Najmniej niezawodne modele Subaru 2012 Subaru Impreza 2021 Subaru Ascent Czy Subaru to dobry samochód do kupienia jako używany?

Czy Subaru to dobre samochody?

1. Bezpieczeństwo

Modele Subaru regularnie zajmują czołowe miejsca w rankingach pod względem bezpieczeństwa. Są one zbudowane tak, aby dobrze znosiły kolizje i wyposażone w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.

Najnowsza technologia EyeSight pomaga modelom zdobyć oznaczenie Top Safety Pick+ przyznawane przez IIHS, co plasuje je wyżej niż konkurencję. Nawet starsze modele mogą być wyposażone w niektóre z dzisiejszych technologii.

2. Silnik

Subaru wykorzystuje unikalny silnik BOXER, który jest uważany za dość niezawodny. Są one uważane za bardziej niezawodne, stabilne i mocne niż tradycyjna konfiguracja silnika.

Chociaż na przestrzeni lat zdarzały się pewne problemy z silnikami, Subaru utrzymuje ogólnie niezawodną linię. Większość lojalnych kierowców Subaru potwierdzi twierdzenie, że silniki będą trwałe, jeśli będą dobrze traktowane.

3. Rdza i karoseria

Samochody Subaru są znane z rdzewienia i korodowania. Należy jednak wziąć pod uwagę przeciętnego konsumenta, który jeździ Subaru.

Wiele z tych pojazdów można spotkać w regionach o zimnej pogodzie ze względu na standardowy napęd na wszystkie koła. Dodatkowo, jazda w terenie w strumieniach lub jazda w śniegu z solą drogową może przyczynić się do korozji podwozia, jeśli nie zostanie ono odpowiednio umyte.

4. Wyposażenie i technologia

Subaru jest liderem, jeśli chodzi o technologię i funkcje. Wewnątrz większości modeli Subaru znajdziesz zaawansowaną technologię, która wyprzedza inne marki o lata świetlne.

Jednak za to, co dostajesz, musisz zapłacić. Pojazd Subaru często kosztuje więcej z powodu tej zaawansowanej technologii.

5. Osiągi

Typowa linia produkcyjna Subaru nie zapewnia mocy na wyciągnięcie ręki. Zamiast tego, firma skupia się na niezawodności i funkcjonalności.

Chociaż istnieje kilka pojazdów o lepszych osiągach, nie jest to normą. Zamiast tego, Subaru ma być codziennym kierowcą i być wystarczająco zdolne do przeżycia przygody.

6. Przystępność cenowa

Samochody Subaru nie są tańsze niż porównywalne marki. Prawdopodobnie zapłacisz więcej, aby wsiąść za kierownicę Subaru, a ponadto jest mniej zachęt.

Mimo to, wszystkie nowe Subaru są standardowo wyposażone w napęd na wszystkie koła, co jest opcjonalne w przypadku większości innych marek. Ponadto lojalny właściciel Subaru nie ma nic przeciwko temu, aby zapłacić więcej za pozostanie przy tej marce.

7. Koszt posiadania

Przeciętne Subaru nie jest tanie w posiadaniu. Zapłacisz więcej z góry, aby wsiąść za kierownicę swojego ulubionego Subaru.

Ponieważ cena jest wyższa, Twoje ubezpieczenie również będzie kosztować więcej. Z drugiej strony, wiele modeli jest paliwooszczędnych, więc możesz zaoszczędzić na paliwie.

RELATED: 10 wskazówek, jak obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu

8. Koszty napraw i konserwacji

Według RepairPal koszty te są średnie w porównaniu z innymi markami. Koszt każdej czynności konserwacyjnej lub naprawy jest zgodny ze średnią dla wszystkich marek.

Ponadto samochód ten wymaga nieco mniej napraw lub wizyt serwisowych niż inne opcje. Jednak dotkliwość występujących problemów wydaje się być nieco wyższa.

RELATED: 20 najdroższych i najtańszych w utrzymaniu samochodów

Czy samochody Subaru są niezawodne?

Według J.D. Power samochody Subaru plasują się pośrodku stawki. Znajdują się tuż poniżej MINI, ale powyżej Audi. Subaru jest znane z oferowania niezawodnych konfiguracji napędu na wszystkie koła we wszystkich nowych modelach jako technologii standardowej, ale klienci muszą za to płacić wyższą sugerowaną cenę detaliczną.

W tych samych rankingach firma J.D. Power sugeruje, że Subaru Forester jest jednym z najbardziej niezawodnych kompaktowych SUV-ów, plasując się poniżej Buicka Envision i Toyoty RAV4. Niestety, jest to jedyny model Subaru, który zdobył uznanie.

Historia Subaru

Subaru narodziło się jako japoński producent samochodów w 1954 roku, ale Ameryka nie widziała jego modeli aż do 1968 roku. Pierwszym Subaru w Stanach Zjednoczonych był model 360, który zyskał reputację brzydkiego i taniego. W 1970 roku wypuszczono model Subaru Star o lepszej stylistyce.

Pod koniec tej dekady Subaru zyskało w Stanach Zjednoczonych lojalną bazę fanów. Firma zaczęła również zdobywać nagrody i odnotowywać gwałtownie rosnącą sprzedaż. Wtedy też wprowadzono na rynek kombi z napędem na cztery koła, o konfiguracji podobnej do tej, jaką można znaleźć dzisiaj.

W latach 80-tych Subaru było już uznawane za firmę o doskonałej konstrukcji i zdolnościach inżynieryjnych. Model BRAT stał się bestsellerem, a coupe XT podążało tuż za nim.

Osiągi Subaru były kontynuowane na arenie światowej, kiedy to Justy zdobył rekord podczas wyścigu Bonneville Salt Flats. Dodatkowo, samochód rajdowy Subaru Impreza zdobył trzy kolejne tytuły Rajdowego Mistrza Świata w latach 90-tych.

W 1996 roku narodził się model Subaru Outback. Model ten stał się najbardziej znaną opcją producenta samochodów. Jako Sports Utility Wagon, stworzył on nowy segment pojazdów. Nie trzeba było długo czekać, aby Subaru Forester również zyskał uwagę w segmencie SUV.

W dzisiejszych czasach samochody Subaru nadal zdobywają nagrody. Oferta jest bardziej zróżnicowana niż kiedykolwiek, z czymś, co pasuje do każdego stylu życia.

RELATED: Toyota 86 vs. Subaru BRZ - różnice (i który jest lepszy?)

Jakie są najczęstsze problemy z Subaru?

1. Nadmierne zużycie oleju

Zużycie większej ilości oleju w pojeździe Subaru nie jest niczym niezwykłym. W rzeczywistości, wielu klientów skarży się na to w różnych modelach.

Niektóre z nich cierpią z tego powodu częściej niż inne. Jeśli martwisz się o nadmierne zużycie oleju, unikaj modeli 2011-2014 Forester, 2012-2013 Impreza i 2013 Outback.

2. Wadliwe uszczelki głowicy

Uszkodzona uszczelka głowicy to poważny problem, prowadzący do poważnej naprawy silnika. Pojazdy Subaru miały do czynienia z wadliwymi uszczelkami głowicy przez około pięć lat.

Okazało się, że między blokiem silnika a głowicą cylindra występowały nieszczelności. Ponieważ problem był powszechny, Subaru przedłużyło gwarancję na układ napędowy.

ZWIĄZANE: Problemy z uszczelkami głowicy w samochodach Subaru (dotknięte lata i modele)

3. Nieprawidłowo działające systemy informacyjno-rozrywkowe

Chociaż ten problem nie powstrzyma ludzi przed prowadzeniem samochodu, może być irytujący i rozpraszający. Problemy z oprogramowaniem w systemie informacyjno-rozrywkowym Starlink stały się powszechne.

Klienci skarżą się na zamarzanie wyświetlaczy, blokowanie, brak reakcji, ponowne uruchamianie i punktowe połączenia. Wyświetlacz może również całkowicie przestać działać. Problem ten występuje w wielu modelach z rocznika 2018.

Najbardziej niezawodne modele Subaru

2021 Subaru Crosstrek

Najmniejszy crossover w najnowszej linii jest bestsellerem marki. Wyposażony jest w standardowy napęd na wszystkie koła oraz najnowsze technologie bezpieczeństwa.

Najlepszą rzeczą jest niższa cena. Otrzymał również doskonałe oceny niezawodności i w ciągu ostatnich dwóch lat modelowych nie brał udziału w akcji wycofywania pojazdów z rynku.

Subaru Forester 2020

Ten kompaktowy SUV jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały. Jest również dość pojemny i wyposażony w zaawansowane technologie.

Raport Consumer Reports przyznał temu modelowi doskonałą ocenę, co daje poczucie spokoju. Nie jest on jednak zbyt mocny, ale stanowi niezawodną opcję do codziennych podróży.

2019 Subaru Outback

Dzięki napędowi na wszystkie koła i wyjątkowej niezawodności, Outback jest gotowy na każdą przygodę w terenie. Ten Outback pokazuje, jak producent samochodów powinien rozpatrywać reklamacje, ponieważ wszystkie usterki zniknęły w tym roku modelowym.

Otrzymał on również doskonałe recenzje w raporcie Consumer Reports. Jest to również pierwszy rok, w którym aktywny system bezpieczeństwa EyeSight stał się standardem.

Najmniej niezawodne modele Subaru

2012 Subaru Impreza

Jeśli spojrzeć na niektóre z najgorszych lat dla marki Subaru, to jest to jeden z nich. Ponadto, Impreza zawiera wiele problemów, które mogą być postrzegane jako poważne.

Klienci skarżą się na niezamierzone przyspieszenia, zgaśnięcia i inne problemy z silnikiem. Jeśli chcesz kupić Impreza, zdecydować się na 2014 lub później.

2021 Subaru Ascent

Model 2021 Ascent wygląda jak świetny SUV średniej wielkości, ale nie jest idealny do rodzinnych podróży. Istnieją pewne poważne zastrzeżenia dotyczące niezawodności, których nie chcesz ignorować. Consumer Reports przyznał Ascentowi ocenę 1 na 5 w kategorii przewidywanej niezawodności.

Problemem jest uszkodzona skrzynia biegów. Występują również usterki w układzie zasilania, klimatyzacji i elektronice samochodowej. Mimo że Ascent dobrze się prowadzi i jeździ, model ten nie jest wart Twoich pieniędzy ze względu na kosztowne problemy.

Czy Subaru to dobry samochód do kupienia jako używany?

Większość modeli Subaru jest niezawodna i warto za nie dodatkowo zapłacić. Dzięki standardowym systemom napędu na wszystkie koła i zaawansowanym technologicznie funkcjom, możesz cieszyć się wspaniałą jazdą, niezależnie od terenu, po którym się poruszasz.

Istnieje jednak kilka modeli, które można uznać za lemoniady. Jeśli kupisz jeden z nich, możesz odgryźć więcej, niż jesteś w stanie przeżuć finansowo. Unikaj bólu głowy i wykonaj kilka badań, aby mieć pewność, że kupisz model, który jest wart swojej wyższej ceny.