Na powierzchni, może się wydawać, że prowadzenie własnej firmy mobilnej lub stacjonarnej auto detailing byłoby bułką z masłem. Kup trochę sprzętu, zaopatrzyć się w produkty do auto detailingu i ruszyć w drogę w poszukiwaniu właścicieli samochodów.

detailing

Ale w tym miejscu przypominamy ci, że twoje nowe przedsięwzięcie jest prawdziwym przedsięwzięciem biznesowym - przedsięwzięciem, które powinno obejmować odpowiednią ilość planowania, rozwiązywania problemów i całą stronę notatnika pełną "co jeśli". A najważniejszym z tych rozważań powinno być ubezpieczenie.

Wiemy. Słyszeliśmy to już wcześniej. "Nic się nie stanie" - mówisz. "To taki mały biznes - nie potrzebuję ubezpieczenia" - rozumujesz. "Ubezpieczenie po prostu zje moje zyski" - twierdzisz.

Prawda jest taka, że jedną z pierwszych rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę - być może nawet przed wyborem bufora obrotowego i polerki orbitalnej - jest ubezpieczenie firmy. Jest to szczególnie ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że na co dzień pracujemy z cudzą własnością.

Poniżej przedstawiamy informacje na temat trzech podstawowych elementów ubezpieczenia firmy zajmującej się auto-detailingiem - ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie posiadaczy garaży (w stałej lokalizacji), ubezpieczenie na wypadek przerw w działalności oraz ubezpieczenie Workman's Compensation.

Ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Częścią ogólnego systemu ubezpieczeniowego służącego do finansowania ryzyka jest ochrona przed nieodłącznym ryzykiem odpowiedzialności nałożonej przez pozwy sądowe i podobne roszczenia. Wśród wielu innych potencjalnych nieszczęść, ubezpieczenie to chroni Twoich klientów auto detailingu w przypadku, gdy jeden z nich zostanie zraniony przez sprzęt znajdujący się na Twojej posesji lub nawet w przypadku, gdy klient potknie się o sznurek lub wąż, upadnie i dozna obrażeń podczas wykonywania dla niego pracy. Powinieneś szukać ofert pokrycia w przedziale od 500 000 do 1 miliona dolarów, które obejmuje ogólną odpowiedzialność w tych kwotach dla Twojego sklepu i/lub działalności mobilnej.

Przy okazji warto zapytać o polisę "parasolową", która może pomóc w uzyskaniu niższych stawek i zapewnić szerszy zakres pokrycia. I z pewnością nie tracisz czasu na uzyskanie dwóch lub trzech ofert od różnych przewoźników - w rzeczywistości, rób to co kilka lat, aby upewnić się, że nadal otrzymujesz najlepsze stawki.

Ubezpieczenie odpowiedzialności prawnej posiadaczy garaży

Osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie auto detailingu w stałej lokalizacji powinny zapytać swojego agenta ubezpieczeniowego o ubezpieczenie dla posiadaczy garaży. W tym przypadku należy szukać pokrycia w przedziale od $50,000 do $100,000 za szkody wyrządzone pojazdom klientów w czasie, gdy są one w naszym posiadaniu. Ponadto, ubezpieczenie powinno obejmować kradzież, pożar oraz przemieszczenie pojazdów i/lub dostawę.

W tym przypadku, jeżeli po drodze przydarzy się Państwu drobne roszczenie, może okazać się, że o wiele lepiej będzie wypłacić pieniądze samodzielnie. Zgłaszanie drobnych roszczeń do ubezpieczyciela może skutkować wyższą składką.

Oto kilka dodatkowych rzeczy, o których należy pamiętać szukając ogólnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej:

  • Jeśli Twoja firma zajmuje się odbieraniem i dostarczaniem pojazdów klientów, czysta historia jazdy pozwoli Ci utrzymać niskie składki.
  • To samo dotyczy Twoich pracowników. Przed zatrudnieniem kogokolwiek, upewnij się, że jego prawo jazdy nie jest zawieszone, cofnięte lub nie ma na nim punktów. To również może mieć wpływ na wysokość składek ubezpieczeniowych.

Miesięczna składka ubezpieczeniowa dla firmy zajmującej się auto detailingiem z ogólnym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej w wysokości $500,000 i pokryciem Garage Keepers w wysokości $75,000 wynosi około $125 miesięcznie, przy założeniu, że właściciel ma dobrą historię jazdy. Jeżeli zamierzasz używać swojego osobistego pojazdu jako "mobilnej platformy", być może będziesz musiał rozszerzyć swoją polisę na polisę komercyjną i to właśnie w tym przypadku ubezpieczenie "parasolowe" może pomóc pokryć koszty.

Ubezpieczenie od przerw w działalności gospodarczej

Ubezpieczenie przerw w działalności gospodarczej(a.k.a. ubezpieczenie dochodów z działalności gospodarczej) obejmuje utratę dochodów, które firma ponosi po katastrofie, podczas gdy jej obiekt jest odbudowywany. Jeśli posiadasz tego typu ubezpieczenie i Twój punkt auto detailingu zostanie dotknięty przez powódź, pożar lub inne zdarzenie, które uniemożliwi Ci pracę w ubezpieczonym miejscu, Twoje wydatki będą zazwyczaj wynosić od 60 do 90 dni.

Ubezpieczenie Workman's Compensation

Workers' Compensation jest formą ubezpieczenia zapewniającą pracownikom poszkodowanym w trakcie zatrudnienia zastępcze wynagrodzenie i świadczenia medyczne w zamian za obowiązkowe zrzeczenie się przez pracownika prawa do pozwania Cię za zaniedbanie. Koszt ubezpieczenia Workman's Compensation zależy od rodzaju prowadzonej działalności i ilości zatrudnionych osób, jednak rozsądnie jest przeznaczyć średnio $50-$100 na pracownika miesięcznie na pokrycie kosztów ubezpieczenia. Ubezpieczenie Workman's Comp może być zazwyczaj wykupione w stanie, w którym prowadzisz działalność. A jeśli Twoja firma zajmuje się głównie detailingiem samochodów, powinna być ubezpieczona w ramach klasyfikacji "pralnia samochodowa". Po prostu upewnij się, że ubezpieczenie nie ocenia cię jako "auto serwis", ponieważ składka będzie zazwyczaj znacznie wyższa w ramach tego rodzaju klasyfikacji. I tak jak w przypadku wszystkich innych form ubezpieczenia, wszelkie roszczenia mogą spowodować wzrost składki.

Ostatnia rada: Niezależnie od tego, jaki rodzaj ubezpieczenia posiadasz dla swojego biznesu auto detailingowego, upewnij się, że ubezpieczyciel jest przede wszystkim "ocenianym" ubezpieczycielem przez agencję ratingową zajmującą się obsługą branży ubezpieczeniowej. Na przykład, ratingi kredytowe A.M. Best są niezależnymi opiniami na temat wiarygodności kredytowej emitenta i należy szukać przewoźnika posiadającego rating A.M. Best (A, A-, A+) dla ubezpieczenia auto detailingowego.

Dowiedz się więcej na http://meguiars.com.pl/