Jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś, Toyota 86, Subaru BRZ i Scion FR-S wyglądają prawie tak samo.

Prawda jest taka, że te samochody są właściwie tymi samymi samochodami od początku, z kilkoma zmianami konstrukcyjnymi. Który z tych samochodów jest więc najlepszy do kupienia?

Aby określić różnice między tymi dwoma modelami samochodów, należy przyjrzeć się im bardzo uważnie. Poniżej znajduje się lista najważniejszych różnic między nimi.

Największą różnicą pomiędzy Toyotą 86 a Subaru BRZ jest wygląd zewnętrzny. Toyota GT86 ma bardziej sportowy wygląd, podczas gdy Subaru BRZ ma nijaki przód. Istnieją również pewne różnice pomiędzy osiągami zawieszenia.

Poniżej znajduje się bardziej szczegółowa lista różnic między Toyotą 86 a Subaru BRZ:

Spistreści pokaż 1. Cena 2. Zewnętrzna 3. Wewnętrzne 4. Dynamika osiągów 5. Gwarancja 6. Oszczędność paliwa Wnioski

1. Cena

Cena Toyoty 86 vs Subaru BRZJeśli

chcesz kupić używane Subaru BRZ lub 86, w większości miejsc na świecie nie ma między nimi dużej różnicy. BRZ może być jednak czasami nieco tańszy, w zależności od miejsca na świecie, w którym mieszkasz.

Cena fabrycznie nowego modelu BRZ z 2022 roku zaczyna się od 31 tys. dolarów, a fabrycznie nowej Toyoty 86 z 2022 roku - od 30 tys. dolarów. Ceny różnią się w zależności od tego, jakie opcje chcesz wybrać.

2. Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny Subaru BRZ vs Toyota 86Przyjrzyj

się obu samochodom, a zobaczysz, że poza przednią częścią nadwozia wszystko jest wizualnie takie samo. Toyota 86 ma bardziej sportowy wygląd z grillem w kształcie plastra miodu, kanciastymi światłami przeciwmgielnymi i widocznymi diodami LED świateł dziennych. Subaru BRZ ma nijaki przód z kratką w kształcie litery U i czarną krawędzią, na której umieszczona jest tablica rejestracyjna.

Kierunkowskazy boczne są również inaczej rozmieszczone w każdym z samochodów, ale główna idea jest taka sama.

3. Wnętrze

Wnętrze

Subaru BRZ vs Toyota

86Wnętrze obu pojazdów jest wypełnione wszelkimi nowoczesnymi udogodnieniami. Zarówno Subaru, jak i Toyota mają we wnętrzach swoich samochodów skórę i inne miękkie materiały, zastępujące w większości miejsc plastik. Jeśli chodzi o przestrzeń, modele 86 i BRZ są do siebie idealnie dopasowane; mają dużo miejsca w przednim rzędzie, podczas gdy tylne siedzenia pasażerów są ściśnięte.

Jazda nimi będzie przyjemna, jeśli jesteś kierowcą lub siedzisz na przednim siedzeniu jako pasażer. Jeśli zamierzasz usiąść z tyłu, masz złe wieści, jeśli jesteś wysoką osobą.

BRZ idzie o krok dalej niż 86 pod względem luksusu, ponieważ oferuje luksusowe fotele ze wstawkami z Alcantary. Toyota 86 ma siedzenia pokryte tkaniną. Deska rozdzielcza w obu tych samochodach jest wyposażona w najnowsze technologie. Do dyspozycji jest radio satelitarne, łączność Bluetooth do słuchania muzyki i prowadzenia rozmów, kamera cofania oraz bogaty, 8-głośnikowy system audio.

Dostęp do nawigacji można uzyskać za pośrednictwem ekranu LCD, w który wyposażone są zarówno BRZ, jak i 86. Ekran w BRZ jest mniejszy i ma przekątną 6,2 cala, natomiast w 86 zamontowano 7-calowy ekran dotykowy. Niestety, żaden z tych samochodów nie jest wyposażony w system Android Auto ani Apple CarPlay, więc w tej kwestii nie mamy nic do powiedzenia.

4. Dynamika osiągów

Silnik Subaru BRZ vs Toyota 86Toyota

86 i Subaru BRZ są klasyfikowane jako samochody sportowe, więc naturalne jest założenie, że jeżdżą szybko i naprawdę szybko. Oba samochody mają podobne osiągi silnika, ale BRZ ma niewielką przewagę nad 86, jeśli chodzi o osiągi zawieszenia.

Pod maską obu samochodów znajduje się 2,0-litrowy, czterocylindrowy silnik typu bokser, spotykany zazwyczaj w Porsche. Silnik ten jest połączony z sześciobiegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów i generuje moc 205 KM lub 200 KM. Moc trafia prosto na tylne koła, które są dobrze wyważone dzięki twardemu sportowemu zawieszeniu.

Toyota daje nabywcom możliwość wyboru pakietu Toyota Racing Development (TRD), który poprawia właściwości jezdne modelu 86. Z drugiej strony, Subaru ma lepszą kontrolę już w fabryce. Montowane są również hamulce Brembo, które pomagają gwałtownie zatrzymać samochód w sytuacjach awaryjnych.

5. Gwarancja

Zarówno BRZ, jak i 86 mają takie same okresy gwarancyjne. Gwarancja jest najważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, zwłaszcza przy zakupie nowego samochodu. Pomaga ona zachować świeżość i nowość samochodu.

W przypadku modeli 86 i BRZ obowiązuje gwarancja na 3 lata/36 000 mil (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Gwarancja na 5 lat/60 000 mil obejmuje oddzielnie układ napędowy.

6. Oszczędność paliwa

Dzięki podobnym specyfikacjom silnika, oba samochody mają podobną oszczędność paliwa. Subaru udało się jednak wydobyć z BRZ większą oszczędność paliwa, głównie dzięki zawieszeniu.

  • Manualny BRZ osiąga 21 mpg w mieście i 29 mpg na autostradzie.
  • Manualny model 86 - z drugiej strony - osiąga 21 miligramów zużycia paliwa w mieście i 28 miligramów zużycia paliwa na autostradzie.

Modele automatyczne również mają podobne wskaźniki.

Toyota 86 osiąga zużycie paliwa na poziomie 24/32 mpg, podczas gdy Subaru BRZ osiąga zużycie paliwa na poziomie 24/33 mpg.

Jeśli szukasz samochodu do jazdy po mieście, zarówno 86 jak i BRZ są korzystne; jeśli jednak szukasz samochodu do jazdy po autostradzie, BRZ jest lepszą opcją. Różnica jest minimalna, ale na dłuższą metę może okazać się znacząca.

Podsumowanie

Rzuciliśmy sporo światła na oba pojazdy i teraz powinno być jasne, że oba samochody są absolutnie takie same, z wyjątkiem kilku drobnych zmian w każdym z nich.

Zasadniczo są to te same samochody, z wyjątkiem niektórych szczegółów zewnętrznych, wewnętrznych i innego zawieszenia.

Ale co należy kupić, jeśli oba samochody są takie same? Cóż, odpowiedź jest prosta - wybierz to, co Ci odpowiada.

Może jesteś wierny Toyocie lub Subaru. W takim przypadku wybrałbyś swój ulubiony model. Jeśli jednak spojrzeć na to logicznie, Subaru BRZ jest lepszym wyborem ze względu na lepszą ekonomię paliwową i niższą cenę początkową.