8.Płyn do mycia naczyń nie nadaje się do mycia samochodu

Płyn, który przeznaczony jest do mycia naczyń powinien zostać tam, gdzie jego miejsce. Jest nim oczywiście kuchnia. Regularne sięganie po płyn do mycia naczyń sprawi, że z powierzchni lakieru usunięte zostaną woski, polimery oraz powłoki kwarcowe, które zapewniają naprawdę długą ochronę samochodu.(https://sklep.motogo.pl/autoglym-m49)

Szampon samochodowy - (pozostawić śródtytuł bez zmian) Najlepiej stawiać na profesjonalne szampony samochodowe lub piany aktywne. Charakteryzują się one neutralnym pH. Dzięki temu nie należy obawiać się o stan powłoki lakierniczej oraz nałożonego na nią środka zabezpieczającego.

9.Delikatna mikrofibra – niezbędnik w dbaniu o cztery kółka

Wiele osób bardzo chętnie sięga po stare koszulki, wykorzystując je właśnie do czyszczenia, a następnie polerowania samochodu. Bardzo popularne są także dziecięce pieluchy z tetry. Tkaniny te sprawiają wrażenie delikatnych. Tymczasem ich stosowanie przyczynia się do powstawania szeregu miniaturowych zarysowań, które prowadzą do zniszczenia lakieru. Najlepiej jest sięgać po miękkie oraz delikatne ręczniki i szmatki, które wykonane zostały z mikrofibry. Nie kosztują wiele, a sprawią, że ryzyko powstawania rys na samochodzie będzie naprawdę niewielkie.

10.Zawsze trzymaj się zaleceń producenta

To zasada, która odnosi się do wszystkich używanych środków. Profesjonalne kosmetyki samochodowe – zanim pojawią się na sklepowych półkach – poddawane są rozmaitym testom, które mają sprawdzić ich skuteczność, bezpieczeństwo oraz optymalny czas działania. Nigdy nie należy więc sugerować się własnymi przekonaniami i stosować większą ilość środka niż zaleca producent. Nie należy również pozostawiać środka na powierzchni auta dłużej niż podane zostało to na opakowaniu.

Decydując się na nieprzestrzeganie zaleceń producenta można przysporzyć sobie mnóstwa poważnych problemów. Warto sięgać po produkty jedynie renomowanych marek, do których zalicza się między innymi Autoglym. Takie środki zapewniają oczekiwany efekt. Co więcej, nie trzeba stosować ich zbyt dużo. Wprawdzie często kosztują więcej, ale z uwagi na dużą wydajność starczają na naprawdę długo.