Wśród wielu osób pokutuje mnóstwo nieprawidłowych przekonań dotyczących pielęgnacji samochodów. W niniejszym artykule spróbujemy obalić najpopularniejsze mity oraz zaprezentować te rozwiązania, które są najbardziej właściwe. Dzięki nim walka o piękny samochód będzie mogła zakończyć się sukcesem. (https://sklep.motogo.pl/autoglym-m49)

1.Myj samochód metodą „na dwa wiadra”

Do umycia samochodu potrzebne są dwa wiadra. W jednym umieszczamy szampon, drugie przeznaczamy na płukanie gąbki bądź rękawicy. Należy bowiem spłukiwać brud, piasek oraz innego rodzaju zabrudzenia. Niezbędna jest również wkładka w postaci kratki z podwyższeniem. Umieszcza się ją w wiadrze. Oddziela ona oraz zatrzymuje na dnie brud z gąbki. W efekcie zostaje ona czysta, co zapobiega ponownemu nanoszeniu brudu na karoserię auta. Sięgając po szampon, należy pamiętać, aby stosować ilość, którą zaleca producent.

Przygotowanie zbyt dużej ilości szamponu może sprawić, że warstwa wosku zabezpieczającego lakier może ulec osłabieniu. Aby ułatwić sobie pracę, warto sięgnąć po dwa wiadra w różnych kolorach. Koniecznie trzeba zwrócić również uwagę na wybór rękawicy. Najlepiej sprawdza się ta z naturalnego włosia. Dzięki niej praca będzie przyjemna, a zanieczyszczenia zostaną delikatnie usunięte.

Stosowanie się do tych zaleceń sprawia, że ryzyko powstania zarysować na lakierze jest naprawdę niewielkie. Autoglym Active Insect Remover

2.Insekty zawsze usuwaj specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami

Nigdy nie należy usuwać insektów z szyb za pomocą siły. Nie sprawdzi się również gąbka do mycia naczyń. Niewskazane jest również sięganie po jakiekolwiek narzędzia charakteryzujące się szorstką powierzchnią. Najlepiej sięgnąć po profesjonalny środek, który stworzony został z myślą o tego rodzaju zadaniach. Nie tylko szybko i skutecznie usunie zabrudzenia, ale również nie spowoduje uszkodzeń powierzchni, która jest czyszczona.

Dobrym wyborem jest środek Autoglym Active Insect Remover.

3.Nie wycieraj kurzu

Nigdy nie należy usuwać kurzu z samochodu na sucho, używając do tego zwykłej szmatki. Jest to bowiem naprawdę prosty sposób na uszkodzenie lakieru. Mikroskopijne cząsteczki pyłu mogą sprawić, że na lakierze pojawią się zarysowania. Środkiem godnym polecenia jest między innymi Autoglym shampoo pianka czyszcząca. To środek, który błyskawicznie przywraca czystość.