Bez wątpienia skórzana tapicerka w samochodzie jest prawdziwym synonimem luksusu. Dzięki niej wnętrze samochodu zaczyna prezentować się jako wyjątkowe. Nabiera klasy oraz niepowtarzalnego charakteru. Trzeba jednak pamiętać, że skórzana tapicerka wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Tylko bowiem wówczas będzie prezentowała się naprawdę pięknie.

Pielęgnacja skóry

To wyjątkowo ważny aspekt przy eksploatacji skóry. Wbrew obiegowej opinii naprawdę nie jest to zajęcie trudne. Trzeba tylko wiedzieć w jaki sposób to robić oraz sięgać po odpowiednie produkty. Warto wiedzieć, że każdą skórę pokrywa się specjalną farbą. To pod nią znajduje się powłoka zapewniająca ochronę wierzchniej warstwy materiału przed działaniem promieni UV, wilgoci oraz wahaniami temperatury. Przed laty w powłoce tej znajdowały się środki roślinne. Obecnie od dłuższego czasu stosuje się garbowanie chromowe. (https://sklep.motogo.pl/autoglym-m49)

Producenci takich wysokiej klasy aut, jak Audi, Porsche oraz VW – z uwagi na możliwą szkodliwość chromu – wykorzystują jeszcze inną technologię. Stawiają na garbowanie przy użyciu środków syntetycznych. Jest to jednak informacja będąca ciekawostką. O wiele ważniejszym czynnikiem podczas troski o tapicerkę ze skóry jest bowiem jej wiek oraz stopień, w jakim została już zużyta. W zdecydowanej większości przypadków zaczynamy od wyczyszczenia powierzchni, która uprzednio została odkurzona. Doskonale sprawdza się w tym wypadku preparat

Autoglym Leather Cleaner Czysta Skóra

Świetnie czyści, ale chroni również przed ponownym wnikaniem zabrudzeń w materiał.

Impregnacja skóry

Przystępując do konserwacji skóry, warto sięgnąć po niezawodny środek Autoglym Leather Balm Konserwacja skóry. To preparat, który bez wątpienia sprawdzi się doskonale. Bez względu jednak na to, jaki środek się wykorzystuje, należy pamiętać, że skórzaną tapicerkę czyścimy dokładnie i fragmentarycznie. Wskazane jest, aby zabieg powtarzany był co trzy miesiące. Pojawiające się na co dzień zabrudzenia należy usuwać przy pomocy specjalnej chusteczki Furniture Clinic Leather Wipes.