Autoglym to firma, której dynamiczny rozwój może nam zaimponować. Dowodem na to jest choćby dołączenie przez nią do listy oferowanych przez siebie produktów zestawu przeznaczonego do renowacji reflektorów. Zestaw „zrób to sam” umożliwia odnowienie tych reflektorów samochodowych, które sprawiają wrażenie zaśniedziałych. (https://sklep.motogo.pl/autoglym-m49)

Trudno dziwić się zresztą, że tak często sprawiają one kłopoty, skoro poddawane są ciągłemu oddziaływaniu warunków atmosferycznych, a to nie ma na nie nigdy korzystnego wpływu. Szczególnie niekorzystnie reagują soczewki lamp, te bowiem ulegają utlenianiu zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia ze sporymi różnicami temperatur. W rezultacie oświetlenie pojazdu przestaje być tak sprawne, jak moglibyśmy się tego spodziewać, w istotny sposób pogarsza się przy tym sama widoczność.

Kosmetyki Autoglym

Kosmetyki Autoglym już od dawna stanowią najlepszy dowód na to, że odpowiednie działanie może przyczynić się do tego, że reflektory samochodowe będą wyglądały niczym nowe. Na uwagę zasługuje choćby ich nowoczesna formuła, ta bowiem sprawia, że możliwe staje się usunięcie powierzchni utlenionego plastiku, dzięki czemu możemy mówić nie tylko o przywróceniu lampom dawnego blasku, ale i przejrzystości. Zestaw do renowacji obejmuje środek przeznaczony do odnowy reflektorów, specjalny aplikator, 10 tarczy polerskich, dwie gąbki polerskie, mikrofibrę oraz uniwersalna tarczę polerską, która jest mocowana na śrubę.

Co więcej, na kanale YouTube dostępny jest film, który pozwala na zapoznanie się ze sposobem, w jaki zestaw powinien być przez nas wykorzystywany. Oczywiście, stworzenie sroka, który będzie spełniał wygórowane oczekiwania klientów, było zadaniem, które wymagało ogromnego nakładu pracy oraz zaangażowania. Tak zwana „angielska pogoda” sprzyja bowiem szybkiemu procesowi niszczenia lamp samochodowych, które żółkną, stają się coraz mniej wydajne, a w skrajnych przypadkach przyczyniają się do tego, że samochód nie może przejść przeglądu.

Sama wymiana reflektorów jest kosztownym wydatkiem, cieszy więc możliwość jego uniknięcia.